A Tanítanék mozgalom hirdetett meg a múlt hétre egy másfél órás foglalkozást, melynek témája a kreatív írás módszertana volt. A meghirdetés időpontjában még nem tudtáka szervezők, hogy néhány nappal Lannert Judit miniszteri megbízásának kihirdetése után fog zajlani.
Nem voltunk sokan résztvevők, de valamennyien a miniszterjelölt első megszólalásának a hatása alatt voltunk. Abból ihletet merítve, végül az alábbi írás született közös ötletelésünkből:
Mit kíván a magyar tanár?
Olyan sulit, ahol bent is szabad a levegő,
olyan sulit, amely tágas, mint a legelő.
Olyan sulit, ahol a diák is döntéshozó,
olyan sulit, amely nem csupán egy hatalmi homokozó
Olyan sulit, amely elfogad, úgy, ahogy vagyok,
olyan sulit, mely támogat, ha kínosan lefagyok,
Olyan sulit, ahol a gyerek nem csak darabáru
olyan sulit, ahol a tanár nem néma, tehetetlen tanú.
Olyan sulit, ahol nem gyötör a jegyek utáni hajsza,
és ahol nem kísért a rendőrminiszter bajsza.
Olyan sulit, ahol csak úgy szeretek lenni,
ahol szabadon tudok tenni-venni,
Olyan sulit, ahol kérdezni és hibázni is szabad,
és ahol a tanár nem a tanterv után szalad.
Olyan sulit, ahol senki nem reked kívül a körön,
ahol, tanulni és tanítani is öröm.
A Lannert Judit féle gondolatok hatására kialakult bizakodó hangulatban született írásunk, és igyekeztünk közös erővel rímbe szedni.
Bízom benne, hogy a gyerekek is belátható időn belül olyan felszabadultsággal fogják élvezni a közös munkát, mint ahogy mi is gyorsan egymásra tudtuk hangolódni, és egymásra reflektálva tudtunk ötletelni.
